>

   
31.03.2025

Підтримка та турбота для дітей

  Від початку війни в Україні збільшилася кількість дітей, чиї родини потрапили у складні життєві обставини та тимчасово не можуть забезпечувати їм належне виховання та розвиток. Тоді на допомогу приходить патронатна сім'я. Дитина перебуває в ній, поки її біологічні батьки долають скруту, або доки буде розв’язуватися питання їхнього подальшого влаштування. Для того, щоб діти не потрапляли в інтернати, а їхнє повернення та реінтеграція були менш травматичними, необхідний сімейний патронат.

Послуга патронату над дитиною — не нова. Проте потреба в ній досі висока і в умовах війни продовжує зростати.

Як працює послуга патронату над дитиною

Патронатну родину можуть створити громадяни України, які пройшли відповідне навчання. У патронатного вихователя обов'язково має бути помічник. Разом вони піклуються, доглядають та утримують дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців.

Така форма влаштування вважається однією з найкращих, адже діти зростають в умовах, що є максимально наближеними до сімейних . Завдяки послузі сімейного патронату можна зменшити травматизацію дітей, запобігаючи їхньому поміщенню в заклади інституційного догляду. Умови в патронатній родині все ж відрізняються від тих, що можуть бути в інституціях. Саме тому патронат такий важливий.

Дізнатися про те, як почати надавати послугу, можна:

в місцевій службі у справах дітей;

в службі зайнятості, якщо людина перебуває там на обліку.